Matúš Belanec

Tréner, Licencia C

Volám sa Matúš Belanec a v Kúpeloch som vyrastal a profesionálne som tu trénoval až do 18ich rokov svojho života

Vtedy som odišiel na Vysokú školu do Čiech. Počas svojej hráčskej mladosti som patril k najlepším vo svojom ročníku, bol som zaradený do užšieho slovenského výberu U14, kde som reprezentoval na majstrovstvách Európy na Sardínií. Ako dorastenec som sa zúčastňoval zápasov družstiev Extraligy a najvyšších slovenských turnajov. Mám skúsenosti aj so zahraničnými nemeckými a rakúskymi ligami, kde som načerpal množstvo skúsenosti a vytvoril som si obraz o tom, ako by správny klub mal fungovať.

Počas VŠ mi tenis nesmierne chýbal, a tak som začal trénovať

a odovzdávať svoje skúsenosti deťom. Najprv som trénoval v Zlíne iba zopár hodín za týždeň ale práve tieto hodiny poskytli základ mojej trénerskej kariére. Ako tréner som sa naplno rozbehol v Bratislave na TK Jednotke pod vedením hlavného trénera Jozefa Šramku, kde som získal náhľad do tréningového procesu a psychológie profi hráča a pochopil som, že hráči sa musia rozvíjať nielen na kurte ale aj mimo neho

Som tenisový tréner s licenciou C

mám skúsenosti s trénovaním všetkých vekových kategórií a špecializujem sa na výkonnostných hráčov. Moje tréningy majú za úlohu v hráčoch vzbudiť vášeň pre tenis, pocit uspokojenia ale zároveň ich aj učiť zodpovednosti a tvrdej práci. TK Kúpele Piešťany sú mojim domovským klubom a práve preto som rád za možnosť trénovať a odovzdať svoje skúsenosti Piešťanským nádejným tenistom.