Družstvo mužov vyhralo 1. ligu, po piatich rokoch budeme mať v extralige opäť oba tímy

Na prvej fotografii tím pred zápasom v Šali (zľava): Lukáš Lacko,  Filip Šobáň, Dušan Baranec, Tomáš Baláži, Matúš Belanec, Pavel Gula, Aleš Mísař a Filip Urbánek. Na fotke chýbajú Adam Jurajda a Tomáš Talajka.

Začnime vyjadrením Matúša Belanca (hrajúceho kapitána družstva) po skončení súťaže:

Dreamteam muži 2022 TK Kúpele Piešťany

Je mi veľkou cťou, že ako kapitán a aj hráč som mohol byt súčasťou tohto tímu. Stretla sa nám skvelá partia pozitívnych ľudí, ktorí hrajú tenis z vášne to bolo aj na kurte vidieť. Navzájom sme sa povzbudzovali a ťahali sme za jeden povraz každý jeden zápas.

Podarilo sa nám vyhrať všetky zápasy v I. lige mužov a tým sme získali vytúžený postup do EXTRALIGY.

Chcel by som sa nesmierne poďakovať každému jednému z chalanov za skvelé výkony a parádnu tímovú atmosféru. Špeciálna vďaka patrí Lukášovi Lackovi za to že prišiel zahrať dôležité zápasy za svoj rodný klub a odovzdal nám nesmierne množstvo inšpirácie a motivácie do ďalšieho tenisového života.

Nesmiem zabudnúť ani na prezidenta nášho klubu A. Bartovica, bez ktorého by tento úspech nebol možný. V poslednom rozhodujúcom zápase si zobral kapitánsku pásku na svoje plecia a mne povedal, že by ma rád videl na kurte pretože mi dôveruje (mne v tom momente stiahlo všetky svaly, pretože súťažný zápas som nehral vyše roka). Andrej vždy vedel ako na mňa vytvoriť ten správny tlak, ktorý zo mňa dostane to najlepšie a aj toto  rozhodnutie bolo správne a svoj zápas som vybojoval.

Ďakujem celému tímu, ďakujem klubu a Vamooooos budúci rok Extraliga! Pome Kúpele !

Muži pri ceste za titulom v 1. lige postupne zdolali:

(v) Spoje Bratislava 6:1

(d) TK ZZO Čadca 4:3

(v) TK Jednotka Bratislava 6:1

(d) MŠK Poprad-Tatry ( B ) 5:2

(v) TK Žilina 4:3 (keď po dvojhrách bol stav 2:3)

(d) TKM Betliar 4:3

(v) TK Šaľa 4:1

Víťazstvo v 1. lige mužov 2022 a zároveň postup do extraligy 2023 vybojovalo družstvo v zložení: Lukáš Lacko, Filip Šobáň, Adam Jurajda, Dušan Baranec, Pavel Gula, Aleš Mísař, Tomáš Baláži, Tomáš Talajka, Filip Urbánek a Matúš Belanec. Na súpiske bol pripravený ale do zápasov nezasiahol aj Richard Nebyla. O postup sa nemalou mierou zaslúžili aj šéftréner klubu Milo Grolmus, rodičia a osobný tréneri hráčov.  

Lukáš Lacko (na druhej spoločne s Andrejom Bartovicom)

Filip Šobáň

Tomáš Baláži

Dušan Baranec

Matúš Belanec

Aleš Mísař

Filip Urbánek (na druhej fotke spoločne s Matúšom Belancom a Milom Grolmusom)