Družstvo žien si zahrá po 11-ich rokoch finále tenisovej Extraligy

Všetkých tenisových fanúšikov pozývame v sobotu 4. mája 2024 od 10,00 hod. na finále ženskej Extraligy v tenise medzi TK Kúpele Piešťany a TK Slovan Bratislava. Vstup je voľný. Hrať sa bude na dvorcoch 8, 10 a 11.

Naše družstvo sa do finále Extraligy prebojovalo potom, ako vyhralo základnú skupinu A, keď postupne zdolalo TK DRANaM Košice 7:0, TK Slávia STU Bratislava 5:2 a TKM Madunice 4:3. V domácom družstve nastupujú tri odchovankyne klubu Karolína Mráziková, Terézia Mĺkva a Soňa Depešová, ktoré dopĺňajú „naturalizované Trenčianky“ Laura Svatíková s Natáliou Slabou. Na pozícii legionárky sa striedajú „Prostějovské posily“ Julie Štruplová (294. WTA ranking), Kristýna Tomajková a Julie Paštiková. Nehrajúcim kapitánom družstva je Marek Hrehorčík.

Proti Slovanu rozhodne nebudeme favoritom, ale už účasť vo finále je nad naše očakávanie a dievčatá sľubujú, že budú bojovať o každú jednu loptičku.

Kto nemôže prísť osobne, zápas môže sledovať online, STZ pripravil livestream na linku https://www.youtube.com/tenipocom

Družstvo žien pred víťazným zápasom s TK Slávia STU Bratislava

Karolína Mráziková

Julie Štruplová

Laura Svatíková

Soňa Depešová

Natália Slabá

Julie Paštiková