Letné M SR mladšieho žiactva a zlaté double Soni Depešovej

Na našich dvorcoch sa v termíne 20-24.8.2020 odohrali Letné majstrovstvá Slovenska jednotlivcov v kategórií mladšieho žiactva, na ktorých sa zúčastnilo najlepších 48 dievčat a 48 chlapcov vo veku 11 a 12 rokov z celého Slovenska.

 

V kategórií mladších žiačok náš klub reprezentovali Soňa Depešová,  Klára Klieštencová a Žofia Roháľová. Životný úspech zaznamenala naša hráčka Soňa Depešová, ktorá ovládla dvojhru dievčat bez straty jediného setu. Vyhrala 5 zápasov po sebe a vo finále zdolala Natáliu Kročkovú v atraktívnom súboji v pomere 6:4, 6:1. Klára Klieštencová a Žofia Roháľová podali sympatické výkony, žiaľ nestačili na svoje súperky už v prvom kole. Soňa Depešová spolu so svojou spoluhráčkou Natáliou Kročkovou jednoznačne ovládli aj dievčenskú štvorhru, kde nestratili ani set a vo finále zdolali svoje súperky Stellu Cinkaničovú a Nelu Kuriľákovu hladko 6:3 6:1.

Soňa Depešová s trénerom Marekom Hrehorčíkom

Medzi chlapcami sa z víťazstva tešil a Majstrom Slovenska na rok 2020 stal Martin Matunák z TK Slovan Bratislava, ktorý po trojhodinovom finálovom zápase a odvrátených mečbaloch porazil Dylana Baira v troch setoch 1:6, 7:5, 6:1. Neúspešný finalista dvojhry Dylan Bairo si napravil chuť vo štvorhre, kde so svojim spoluhráčom Radovanom Kriškom prešli turnajom bez straty setu, vo finále si poradili s dvojicou Glos, Bekéni po setoch 7:5, 6:1 a stali sa zaslúžene Majstrami Slovenska.

Finalisti dvojhry Martin Matunák a Dylan Bairo

Vzorne reprezentovali náš klub aj hráči Dominik Máčej a Adam Massalkhi, ktorí predviedli bojovné výkony, avšak na svojich súperov nestačili už v prvom kole dvojhry. Dominik Máčej odohral aj prvé kolo štvorhry, spoločne po boku Samuela Sýkora podľahli po dvoch vyrovnaných setoch dvojici Leon Sloboda, Matúš Petráško 6:7(6), 5:7 už v prvom kole štvohry.