Letné M SR staršieho žiactva s bronzom Terezky Mĺkvej vo štvorhre

Náš areál sa stal koncom augusta centrom mládežníckeho tenisu na Slovensku. Deň po skončení M SR mladšieho žiactva odštartovali aj Letné M SR jednotlivcov v kategórii staršieho žiactva (ročník 2006 a mladší), na ktorých štartovalo a počas piatich dní (25-29.8.2020) o tituly bojovalo najlepších 48 dievčat a 48 chlapcov z celého Slovenska.

 

Chlapčenskú dvojhru ovládol Marek Naňo z TC Empire Trnava, ktorý potvrdil svoju skvelú formu, keď vyhral predchádzajúcich 5 turnajov na ktorých štartoval. Do finále sa prebojoval hladko, bez straty setu. Finále proti Jakubovi Medveďovi však prinieslo krásny, dlhý (2,5 hodinový) a vyrovnaný zápas, o víťazovi ktorého rozhodol až tie-break tretieho setu, v ktorom Marek strhol víťazstvo na svoju stranu a po konečnom výsledku zápasu 6:2, 3:6, 7:6(5) sa stal majstrom Slovenska. Naše (klubové) želiezko v ohni Tomáš Talajka, žiaľ skončilo v osemfinále, keď nestačil na Filipa Drába po trojsetovom boji 1:6, 7:6(5) a 4:6.

Vo finálovom dueli vo štvorhre sa stretli prví nasadení pár Melaga, Medveď proti tretím nasadením Naňo, Hulín. Finálové stretnutie ponúklo kvalitnú štvorhru. Z  titulu majstrov Slovenska sa po výsledku 6:4 6:4 nakoniec tešili Marek Naňo a Patrik Hulín.

Finalisti dvojhry
Finálové dvojice štvorhry

V dievčenskej časti majstrovstiev Slovenska náš klub reprezentovali 4 hráčky. Stella Švorcová, ktorá podala bojovný výkon, ale nestačila na Natáliu Kročkovú (TC Empire Trnava) už v prvom kole. Nela Konopková aj Soňa Depešová zhodne po víťazstvách v 1. kole, nestačili na svoje súperky v kole druhom. Najlepšie sa darilo Terézii Mĺkvej, ktorá sa prebojovala do osemfinále, kde podľahla v dvoch setoch Ester Gonosovej (Tenisová akadémia Prešov). Pozíciu prvej nasadenej hráčky obhájila Renáta Jamrichová (OZ Slávia Trnava), ktorá vo finálovom dueli zdolala Karolínu Krajmer (Banet LTC Bytča) v pomere 6:3 6:3 a zaslúžene sa stala majsterkou Slovenska v kategórií starších žiačok.

O jedinú medailu z M SR starších žiačok pre náš klub sa postarala T. Mĺkva vo štvorhre, keď spoločne s Luciou Hradeckou (TK Slávia SPU Nitra) podávali výborné výkony a zaslúžene sa prebojovali až do semifinále, kde ale podľahli neskorším víťazkám turnaja Nine Kyseľovej (TC Topoľčany) a Saši Félixovej (TC Empire Trnava) v dvoch setoch 3:6 4:6. Tie si následne vo finále poradili aj s dvojicou Jamrichová, Žabková po setoch 6:4, 6:4 a zaslúžene sa stali majsterkami Slovenska.

Semifinalistky štvorhry

Majstrovstvá prebiehali vo výbornej atmosfére a výkony, ktoré sme mali možnosť sledovať nasvedčujú, že na Slovensku sa nachádza množstvo šikovných a talentovaných tenistov a tenistiek.