LOMBARD CUPu dominovali tenisti z Petržalky

Dňa 7. augusta 2021 sa na našich antukových dvorcoch odohral celoštátny turnaj detí do 10 rokov -LOMBARD CUP. Turnaja sa spolu zúčastnilo 46 dievčat a 29 chlapcov. Zápasy sa hrali na jeden víťazný set do 6. Okrem hlavnej súťaže mal každý hráč možnosť zahrať si aj útechu. K dispozícii bolo 11 dvorcov, ktoré boli po ukončení jednotlivých zápasov  pravidelne upravované na ďalšie súboje mladých tenistov a tenistiek.

Tohtoročný LOMBARD CUP odštartoval dvojhrami chlapcov, následne sa prišli prezentovať dievčatá. Zastúpenie tu mala aj šestica našich hráčov: Matej Mĺkvy, Melisa Munk, Viktória Košťálová, Stella Škodáček, Natália Úradníková a Anetka Gáliková.

Jedinému klubovému zástupcovi chlapčenskej dvojhry, Mĺkvemu, sa v hlavnej súťaži nepodarilo zápas otočiť vo svoj prospech, a tak smerovali jeho ďalšie kroky priamo do útechy. Po výborných výkonoch si nakoniec Matej Mĺkvy vybojoval krásne 3. miesto práve v úteche, kde už nestačil v semifinálovom súboji na Ľubomíra Tomašoviča.

Obdivuhodné výkony podali aj naše dievčatá. V hlavnej súťaži sa najlepšie darilo Stelle Škodáček, ktorá vyhrala dva náročné súboje, v tom treťom už nestačila na Aaliyah Moussu a neskoršej finalistke turnaja tak podľahla 2:6. Natália Úradníková a Anetka Gáliková vyhrali po jednom zápase v hlavnej súťaži. O ceny v úteche si zahrali Melisa Munk a Viktória Košťálová. Aj napriek obrovskej odhodlanosti, však dievčatá podľahli svojim súperkám hneď v úvodných zápasoch útechy.

V prvom semifinálovom súboji hlavnej súťaže dievčat si zmerali sily Lucia Žiaková (TK Mladosť Košice) a Aaliyah Moussa (TC Topoľčany). Úspešnejšia bola Moussa a so Žiakovou si poradila hladko 6:1. V druhom semifinálovom súboji stálo šťastie na strane Romany Dekanovej (TK Petržalka), ktorá vyhrala nad Nelou Štefanovičovou tesne 7:5. Finále bolo už jasnou záležitosťou práve Dekanovej, ktorá porazila Aaliyah Moussa, rivalku z Topoľčian, 6:3.

Prvé chlapčenské semifinálové derby ponúklo súboj medzi Martinom Adamčom (TK ESO Piešťany) a Martinom Kazárikom (TC EMPIRE Trnava). Kazárik si poradil s Adamčom hladko 6:2, a tak si vybojoval postup do finále. Víťazom druhého semifinále sa stal Andrej Adamović (TK Petržalka), ktorý porazil Ondreja Maximiliána (TK Púchov) 6:0. Adamović dotiahol turnaj až do víťazného konca, keď Kazárikovi vo finále nedovolil uhrať ani jeden gem.

V úteche bol najúspešnejší Samuel Naď (TK Mladosť Košice) a Viktória Bab (TK Slovan Bratislava).

Celý turnaj sa odohral vo výbornej atmosfére, hráčom prialo aj počasie a o zábavu nebola núdza. Rodičia podporovali svoje deti z tribún a boli v úlohe tenisových fanúšikov.

Týmto by sme sa chceli poďakovať aj sponzorovi turnaja, pani Daniele Nedorostovej, ktorá prišla odovzdať ceny víťazom, a tak vyčarila na detských tvárach niekoľko úprimných úsmevov.

Ďakujeme ešte raz všetkým zúčastneným, srdečne blahoželáme a prajeme veľa síl do ďalších zápasov!