Na CHIROSAN CUPE najlepší Petráško a Šupová

V dňoch 14.–18.06.2021 sa na našich 11 antukových dvorcoch odohral tradičný celoštátny turnaj mladších žiakov a žiačok najvyššej triedy A – CHIROSAN CUP, ktorého sa zúčastnilo viac ako sto mladých tenisových talentov z celého Slovenska.

V prvom chlapčenskom semifinále si zmerali sily debloví partneri Matúš Petráško (TK Žilina) a Samuel Krajčír (TK Jednotka Bratislava). V kamarátskom derby bol úspešnejší Petráško po výsledku 6:3. 6:2. Druhé semifinále prinieslo súboj medzi domácim Dominikom Mačejom (TK Kúpele Piešťany) a Martinom Fričom (OZ ŠK Odema Púchov). Dominik nedokázal dotiahnuť výborne rozohraný zápas, keď mu na víťazstvo žiaľ nestačilo ani vedenie 6:0, 5:1 a 6 mečbalov a po viac ako trojhodinovom zápase si nakoniec postup do finále vybojoval Martin Frič. Finálový zápas už bol po setoch 6:1, 6:1 jednoznačnou záležitosťou Petráška, ktorému po semifinále unavený Frič nedokázal vzdorovať.

V prvom semifinále dievčat si zmerali sily Kali Šupová (TK HSC Piešťany) a Sofia Barháčová (TC EMPIRE Trnava). V druhom dievčenskom semifinále sme mali možnosť sledovať súboj medzi Lujzou Zimenovou (TK Žilina) a Nikolou Farkašovou (TA Edmund Pavlík B. Bystrica). Oba semifinálové zápasy priniesli množstvo emócií, z víťazstva a postupu do finále sa však nakoniec tešili Šupová a Zimenová. Postupujúce si zároveň zopakovali finále z tohtoročných Letných Majstrovstiev Slovenska, ktoré sa konali na našich dvorcoch pred dvoma týždňami. Ani tentokrát sa prekvapenie nekonalo, a podobne ako na M SR, Zimenová podľahla vo finále favorizovanej prvej nasadenej Šupovej, tentokrát tesne 4:6, 4:6. Aj keď víťazka mohla byť len jedna, boli sme svedkami naozaj vyrovnaného zápasu s vysokou úrovňou tenisu.

Medailové výsledky štvorhier:

Semifinále mladších žiakov:
M. Petraško, S. Krajčír – D. Mačej, P. Lukáč (TJ Sokol Prešov) 7:5, 2:6, 10:5.
L. Matušík, R. Križan (obaja TK LOVE 4 tennis Bratislava) – C. Valalik (1. TC Humenné), M. Strompf (TK DRANaM Košice) 7:5, 6:4.

Finále mladších žiakov:
M. Petraško, S. Krajčír – L. Matušík, R. Križan 5:7, 6:1, 11:9.

Semifinále mladších žiačok:
D. Tatierska (TK Sparta Považská Bystrica), L. Zimenová – K. Bodiová (TK Slávia STU Bratislava), D. Petrášová (TA M. Ryšavého Bojnice) 6:4, 6:0
N. Fedorová (TJ Sokol Prešov), S. Kočisová (TK Slovan Bratislava) – A. Semanská (TK F1 Poprad), N. Vargová (Tenisová akadémia Prešov) 6:3, 6:1

Finále mladších žiačok:
D. Tatierska, L. Zimenová – N. Fedorová, S. Kočisová 7:5, 6:2

Turnajovou novinkou bol Livestreaming a Livescoring z turnaja, ktorý zabezpečila f. TENIPO. Počas celého turnaja (5 dní) bol vysielaný Livestream s výbornou kvalitou obrazu z 5 dvorcov, a tak rodičia a tréneri mali možnosť sledovať zápasy svojich detí po celom Slovensku (a sveta) aj z domu, či z práce.

S Livescroring radi pomáhali všetci hráči, ktorí počas striedania strán nahadzovali do „telefónov“ priebežné stavy a tak všetci účastníci a organizátori mali neustále presný prehľad o priebežných výsledkoch na všetkých dvorcoch, čo výrazne pomáhalo pri celkovej organizácii turnaja a postupného nasadzovania zápasov na dvorce.

Napriek vysokým teplotám a prísnym hygienickým opatreniam sa turnaj vydaril. Bolo vidieť, že deti sa postupne po nútenej COVIDovej prestávke dostávajú do tempa, podávali obdivuhodné výkony a TENIS im chutil.

Ďakujeme všetkým zúčastneným za korektné športové správanie, prajeme veľa úspechov na ďalších turnajoch a vidíme sa opäť o rok!