Na halových majstrovstvách regiónu medaile aj pre našich hráčov

Počas posledných dvoch víkendov piešťanskí tenisti reprezentovali klub a mesto na Halových majstrovstvách Západoslovenského regiónu a to vo všetkých kategóriách. Na konci letnej sezóny pandémia Covid-19 spôsobila výpadok tenisových turnajov, preto boli regionálne majstrovstvá prvými súťažami po dlhšej vynútenej prestávke, na ktorých si hráči mohli otestovať svoju výkonnosť na kurte. Organizátori majstrovstiev jednotlivých regionálnych stretnutí, ktoré sa konali v krytých halách, museli počas všetkých zápasov dodržať sprísnené hygienické podmienky. Aj kvôli tomu sa mohlo v hale zdržovať maximálne 6 ľudí, t.j. 4 hráči, rozhodca a organizátor. Z dôvodu zamedzenia stretávania sa väčšieho počtu ľudí bola na všetkých regionálnych majstrovstvách zrušená štvorhra a tak sa súťažilo iba o titul regionálneho majstra/majsterky vo dvojhre.

Halové majstrovstvá západoslovenského regiónu mladšieho žiactva vo dvojhre (5.-7.12.2020, Nitra a Levice)

Na kurtoch Tenisového klubu SPU Slávia Nitra sa najviac darilo naším mladším žiakom, ktorí si z regionálnych majstrovstiev odniesli hneď dve medaile. Úlohu spolu-favorita potvrdil Dominik Mačej, ktorý ako druhý nasadený prehral až vo finále s prvým nasadeným Martinom Bobošíkom z Topoľčian 2:6, 2:6. O príjemné prekvapenie sa postaral najmä Artur Bartovic, ktorý sa na svojom prvom turnaji v tejto kategórii po troch víťazstvách prebil z predkola až do semifinále. Tu však nestačil na Dominika, ktorému podľahol jednoznačne 1:6, 1:6. Tomáš Krajčovič sa po preňho nepriaznivom losovaní stretol ako víťaz 1. kola s neskorším víťazom Bobošíkom už vo štvrťfinále. Aj Jakub Rusnák na svojom prvom turnaji v kategórii mladších žiakov, podobne ako Artur Bartovic, predviedol výborné výkony. Po hladkom víťazstve v predkole však v 1. kole majstrovstiev nestačil na Jureňu, ktorému po tuhom boji podľahol 4:6, 4:6.

V Leviciach odohrali turnaj aj naše mladšie žiačky. Najlepšie si počínala Klára Klieštencová, ktorá po dvoch hladkých víťazstvách nad Szekérovou a Hollou nestačila vo štvrťfinále na Viky Novákovú. Alexandra Chudová po vydretom víťazstve 4:6, 6:3, 6:3 nad Laurou Kozlíkovou, podľahla v druhom kole Diane Valenčíkovej. Žiaľ, hráčka klubu Klára Křenová sa musela z turnaja kvôli zraneniu na poslednú chvíľu odhlásiť.

Pre úplnosť hodnotenia výsledkov halových súťaží dodajme, že Kali Šupová z piešťanského HSC po finálovom víťazstve nad Sofiou Barháčovou získala titul majsterky regiónu, k čomu jej srdečne blahoželáme.

Na fotografii nižšie môžete vidieť chlapcov TK Kúpele Piešťany pred vzájomným semifinálovým zápasom, na druhej fotografii Dominika Mačeja tesne po finálovom zápase so statným Martinom Bobošíkom.

Halové majstrovstvá západoslovenského regiónu dorastu vo dvojhre (5.-7.12.2020, Trnava)

Organizátorom majstrovstiev bol klub EMPIRE Tennis Academy. Na štyroch hardových kurtoch sa v Trnave odohrali Halové majstrovstvá západoslovenského regiónu dorastu v dvojhre, na ktorých piešťanský tenis reprezentovalo päť chlapcov a dievčat.

Medzi dorastencami sa najviac darilo Tomášovi Talajkovi, ktorý po dvoch víťazstvách v 1. kole v derby s Alexom Lapšanským nestačil vo štvrťfinále na prvého nasadeného a neskoršieho víťaza turnaja Samuela Kyjaciho, ktorému podľahol 2:6, 1:6. Po víťazstvách v 1. kole sa turnaj skončil v 2. kole rovnako pre Daniela Dvorského, Matúša Kida a Olivera Kecskésa.

V turnaji dorasteniek boli hráčky piešťanského klubu podstatne úspešnejšie. Veľká gratulácia patrí Karolíne Mrázikovej, ktorá podľahla až vo finále Ele Plátenikovej v troch setoch a priniesla si z regiónu zaslúžené striebro. Opäť úradovala a do štvrťfinále, v ktorom podľahla práve Karolíne Mrázikovej, sa prebojovala stále len 12 ročná Soňa Depešová. Rovnako vo štvrťfinále, po dvoch víťazstvách v úvodných kolách, vypadla Stella Krivičková. Aj tu sa konalo malé derby, keď už v 1. kole na seba narazili Klára Švorcová a Terézia Mĺkva. Úspešnejšia bola mladšia Terezka po víťazstve nad Klárou 7:6, 6:1. Jej turnajová púť sa skončila následne v 2. kole pod raketou Katky Pavlechovej z Nového Mesta nad Váhom.

Fotka Kaji po finále.

Halové majstrovstvá západoslovenského regiónu staršieho žiactva vo dvojhre (12.-14.12.2020, Trnava)

Tak ako dorast, aj staršie žiactvo odohralo svoj šampionát v Trnave, v aktuálne najkrajšej tenisovej hale na Slovensku. Podľa očakávania boli úspešnejšie naše žiačky, a to aj napriek nenaplneným ambíciám nasadenej jednotky Soni Depešovej.

V chlapčenskej dvojhre boli „na skúškach“ s vekovo staršími naši mladší žiaci Artur Bartovic a Dominik Mačej. Artur mal tentokrát krutý los, keď už  v 1. kole narazil na neskoršieho víťaza Dylana Baira, ale tešil sa aj z jedného gemu, ktorý proti nemu uhral. Dominik nestačil po bojovnom výkone na Glosa z Trenčína a podľahol po setoch 4:6, 5:7. Najďalej spomedzi žiakov sa dostal, vekom stále ešte mladší žiak, Tomáš Krajčovič, ktorý v prvom kole porazil Gregora Kovářa z Leopoldova 6:2, 6:4. Následne však nestačil na neskoršieho finalistu Marca Bekéniho z Nových Zámkov, ktorému podľahol 0:6, 2:6.

V dievčenskej dvojhre sme mali päť hráčok. V prvom kole vypadla Saša Chudová, ktorá nestačila na Flóru Rablanskú. Do druhého kola sa prebojovali Klára Klieštencová a Miška Chudová, keď Klára po jednoznačnej výhre 6:0, 6:0 nad Yasmine Moussou v ďalšom zápase už neúspešne čelila Lei Belanskej z Topoľčian. Miška predviedla presvedčivý výkon v 1. kole, v ktorom si jasne poradila s Hollou 6:0, 6:1, ale v druhom kole narazila v ďalšom derby zápase na klubovú spoluhráčku Stellu Švorcovú. Stella, ako nasadená hráčka, potvrdila úlohu favoritky a nad Miškou zvíťazila po setoch 6:1, 6:0. Po dvoch víťazstvách hrala Stella Švorcová svoj štvrťfinálový zápas proti neskoršej víťazke Sáre Kašťákovej z Trnavy, ktorý jej však nevyšiel a po hladkej prehre 0:6, 0:6 sa musela z turnajom rozlúčiť. Soňa Depešová, nasadená jednotka turnaja, dokráčala žiaľ iba do štvrťfinále, kde ju – podobne ako Kláru – zastavila Lea Belanská. Žiaľ, aj prehry patria k tenisu a Soni budeme držať palce, aby Lei prehru vrátila v najbližšom zápase, a všetko si vynahradila na Halových majstrovstvách Slovenska.

Halové majstrovstvá západoslovenského regiónu mužov a žien vo dvojhre (12.-14.12.2020, Madunice a Skalica)

Muži odohrali svoj turnaj v antukovej nafukovačke v areáli Tenisového klubu Madunice. V tridsaťdva člennom pavúku sme mali bohaté zastúpenie, keď hneď osem hráčov reprezentovalo náš klub!

Najďalej – do štvrťfinále, sa po dvoch víťazstvách v úvodných kolách prebojovali najstarší harcovníci Lukáš Jeleník a Filip Urbánek. Do druhého kola sa dostali Aleš Mísař, ktorý v derby zápase podľahol Filipovi 4:6, 3:6 a Dávid Daniška. Pre Tomáša Talajku, Daniela Dvorského, Matúša Kida a Alexa Lapšanského, všetko vekom ešte dorastencov, sa turnaj skončil hneď v úvodnom kole. Tomáš doplatil na krutý los, ktorý mu postavil do cesty už v úvodnom zápase druhého nasadeného a neskoršieho víťaza turnaja Sama Paulovčáka z Trnavy, ktorému podľahol 1:6, 1:6.  Daniel predviedol bojovný výkon a po skvelom začiatku sa nechal rozhodiť správaním súpera a jeho trénerov a po výsledku 6:2, 2:6, 2:6 sa musel rozlúčiť s turnajom.

Lukáš Jeleník pred štvrťfinálovým zápasom.

Ženy odohrali svoje majstrovstvá na antuke v Skalici. Všetkým trom našim hráčkam (radíme medzi ne aj sestry Mrázikové, ktoré zatiaľ hrajú pod hlavičkou Trnavy) sa darilo, keďže sa všetky prebojovali minimálne do štvrťfinále. Klára Švorcová po víťazstvách nad Ptáčkovou a Provazníkovou skončila v osmičke na rakete Emy Baraniakovej. Kája Mráziková, ktorá mala v prvom kole voľno, si v druhom kole hladko poradila s Gedayovou a vo štvrťfinále mala po týždni šancu na odvetu proti Ele Plátenikovej (za neúspešné finále z dorastu). Avšak aj tentokrát bola úspešnejšia dcéra známeho slovenského trénera Vlada Pláteníka, ktorá Karolínu, sužovanú zdravotnými problémami, porazila v dvoch setoch 6:4, 6:2.

Krásny úspech zaznamenala Kristína Mráziková, ktorá v osmičke porazila po trojsetovej bitke Moniku Vatlavičovú v pomere 1:6, 6:1, 6:3. V semifinále na ňu čakala neskoršia víťazka turnaja Natália Slabá. Tá však mala cestu do finále uľahčenú kvôli zraneniu Kristíny, ktorá zápas po prehratom prvom sete vzdala. Kike gratulujeme k bronzu!

Všetkým hráčom ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu a dosiahnuté výsledky na regionálnych majstrovstvách.