Oblastné kolo Detského Davis cup a Fed cup do 10 rokov

Oblastné kolo Detského Davis cupu sa odohralo v dňoch 5-6.9.2020 na dvorcoch TK Kúpele Piešťany za účasti 20 družstiev z celého Západného Slovenska.

Domáci klub reprezentovali dva tímy, „A“ pod vedením kapitána Yaroslava Pavlysha sa predstavilo v zložení Oleh Pavlysh, Artur Bartovic a Jakub Rusnák. Chalani prešli turnajom ako nôž maslom, nestratili ani set a bez problémov postúpili do regionálneho kola. Na ceste za postupom porazili tímy: TK Nová generácia NMnV (B), MBTK Dunajská Streda, MŠO Štúrovo, TK N.1 Holíč (A), s celkovým skóre zápasov 20:0.

Rovnako skvelo si počínal aj druhý tím v zložení Marek Konopka, Daniel Massalkhi a Matej Mĺkvy pod vedením kapitána (a trénera) Andyho Browna. Chlapci vo svojej skupine postupne porazili družstvá z klubov Tenis team Nové Zámky, TK Ratufa Levice (C), TC Moravský Svätý Ján a TK Nová generácia NMnV (A), dosiahli celkové skóre na zápasy 19:1 a s prehľadom si takisto zabezpečili postup do Regionálneho kola.

 

Daviscupový team A, B chlapcov s trénerom Andym Brownom

V rovnakom termíne sa odohralo aj oblastné kolo Detského Fed cupu. Na kurtoch TC Topoľčany sa predstavilo 24 dievčenských tímov. Náš klub reprezentovali pod vedením kapitánky a trénerky Diany Zelenayovej hráčky Tamara Julíniova, Paulína Vlčaková, Natália Úradníková a Melisa Munk. Dievčatá predviedli bojovné výkony, v dvoch zápasoch zvíťazili 5:0, avšak tri prehry v pomere zápasov 2:3 ich stál postup do Regionálneho kola. Dievčatá nakoniec skončili vo svojej skupine na 4. mieste s celkovým skóre 16:9.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu a chalanom prajeme veľa šťastia v ďalších kolách Detského Davis cupu.