Privítali sme Slovan s B. Benčič a V. Kužmovou

V semifinále extraligy žien sme dnes na domácich dvorcoch privítali TK Slovan Bratislava.

 

Žiaľ, počasie nám neprialo a zápas sme museli presunúť do novej haly, v ktorej je síce výborný povrch, ale takmer žiadne miesto na sledovanie zápasov. „Zápas roka“ si tak mohlo pozrieť len cca 50 divákov, ktorí sa stihli do haly natlačiť.

 

Náš tím nastúpil v rovnakej zostave ako v 1. kole proti Ružomberku, Slovan prekvapil a oproti 1. kolu proti Sláviu vymenil hráčky na pozíciách 3, 4 a 5. Hlavné hviezdy, na ktoré sme sa všetci tešili – Belinda Benčič a Viktória Kužmová však v zostave boli.

 

Presun z antuky do haly neprial nielen divákom, ale ani našim hráčkam, ktoré preferujú antuku pred hardom. V kútiku duše sme dúfali, že Slovan potrápime viac a minimálne jeden bod vo dvojhrách uhráme, ideálne dva, aby sa hrali aj štvorhry.

 

Nakoniec sme k vytúženému bodu boli najbližšie hneď ráno. V 1. zápase medzi hráčkami na pozícii č. 5. Petra Horáková začala proti Anike Jaškovej výborne a vyhrala prvý set 6:2. Postupne sa však jej súperka rozohrala a druhý set vyhrala 6:3. V treťom sete Petra bojovala a aj viedla 2:1, potom však už Jašková takmer nepokazila loptičku a tretí rozhodujúci set doviedla do víťazného konca 6:2.

 

V druhom zápase nastúpila Zuzka Luknárová proti 18-ročnej Kataríne Kužmovej, mladšej sestre Viktórie. Zápas to bol vyrovnaný, naša skúsená hráčka skúšala meniť taktiku, ale v koncovkách oboch setov rozhodol lepší servis Slovanistky, ktorá po setoch 6:3, 7:5 zabezpečila pre svoj tím druhý bod.

 

Po nich sa na kurte predstavili „trojky tímov“ Michaela Kadlečková a Viktória Morvayová. Bola to naša posledná reálna šanca uhrať bod. Žiaľ, Miška hrajúca po zranený členka sa na dvorci pohybovala veľmi neisto a opatrne, čo súperka využila a prvý set rýchlo vyhrala 6:1. V druhom sete už bol zápas oveľa vyrovnanejší, naša hráčka zlepšila servis aj return, no tie-break jej vôbec nevyšiel a druhý set nakoniec prehrala 7:6 (a 3:0 pre Slovan).

 

Asi najlepší tenis dňa sa hral v 1. sete (medzi dvojkami tímov) Diane Šumovej a Viktórii Kužmovej. Aktuálne najlepšia slovenská hráčka (82. na rebríčku WTA) v ňom vďaka jedinému brejku dominovala v pomere 6:3, ale naša legionárka jej nič nedarovala a predviedla niekoľko skvelých výmen a úderov, po ktorých diváci uznanlivo tlieskali. V druhom sete Viky svoj výkon gradovala, na čo už Diana nestačila a prehrala ho 6:0.

 

Pomyslená čerešnička na torte prišla na záver dňa. Proti našej jednotke Laure Svatíkovej, ktorá po zápase poznamenala, že to bol jej najväčší tenisový zážitok v živote, nastúpila aktuálne 8. najlepšia hráčka sveta Belinda Benčič. Zápas sa hral už v uvoľnenej atmosfére, diváci sedeli vo všetkých kútoch haly a užívali si majstrovstvo oboch hráčok. Belinda si výmeny systematicky budovala, výborne sa pohybovala (bola všade) a loptičky z jej rakety lietali neomylne k čiaram. Aj z náročných pozícií dokázala s ľahkosťou zahrať údery, na ktoré už Laura mala problém nájsť odpoveď. Bývalá svetová štvorka po setoch 6:2, 6:0 pre Slovan podľa očakávanie získala aj piaty bod a po zápase usmiata rozdávala podpisy a odfotila sa z každým, kto ju o to požiadal.

 

Napriek prehre a nepriazni počasia sme si všetci v klube tento tenisový sviatok užili. A hráčky sa hneď po zápase začali koncentrovať na zápas o 3. miesto, ktorých ich čaká v piatok v Nitre.