Skvelé víťazstvá hráčov TK Kúpele Piešťany na Halových majstrovstvách SR

Po halových majstrovstvách regiónov pokračovala tenisová súťaž v národnom kole.

TK Kúpele Piešťany reprezentoval dvojitým víťazstvom Martin Adamča, ktorý získal v kategórii mladších žiakov v dvojhre i štvorhre zlato. V singlovom finále si na dvorcoch TK Ratufa Levice poradil s Matteom Sansonom (TK Slávia STU Bratislava), aby nakoniec obaja spoločne zvíťazili v štvorhre nad dvojicou Húsenica (MŠK Poprad-Tatry), Malinka (TC Topoľčany). Martin Adamča sa stal majstrom Slovenska v kategórii mladších žiakov. Adamča bodoval aj v kategórii starších žiakov, kde vybojoval v štvorhre opäť spolu so Sansonom krásne 2. miesto. Piešťanský tenisový klub reprezentovali v kategórii starších žiakov aj Artur BartovicJakub Rusnák.

V kategórii mladších žiačok reprezentovala klub výborným výkonom v dvojhre Stella Škodáček, keď po dvoch víťazstvách podľahla až vo štvrťfinále neskoršej finalistke Novákovej. Škodáček bodovala aj skvelým výsledkom 3. miesta v štvorhre spoločne s Leou Valentovou (Lieskovský tenisový klub – LTC).

V kategórii štvorhry mladších dorastencov získal zlato ďalší hráč klubu Dominik Mačej, keď spoločne s Markom Bekénim (Tenis team Nové Zámky) vo finále zdolali dvojicu Sloboda, Zavacký.

Trénerom klubu Milovi Grolmusovi a Marekovi Oravcovi blahoželáme ku krásnym výsledkom ich zverencov.

Tí, spolu s trénermi TK Kúpele Piešťany Andym Brownom a Dianou Zelenayovou, pozývajú aj ďalšie nádejné talenty do projektu Dajme deti na tenis. Tenisový klub Kúpele Piešťany v novembri 2021 spustil projekt Dajme deti na tenis so snahou o spopularizovanie tenisu ako zdraviu prospešnej celoživotnej športovej aktivity pre deti a mládež. Základným cieľom projektu je dať deťom vo veku od 5 do 8 rokov možnosť si vyskúšať tenis a v prípade záujmu si osvojiť základy tejto krásnej hry v prípravke klubu. Nakoľko sa projekt v rokoch 2022 a 2023 osvedčil, pokračujeme v ňom aj v roku 2024. Všetky deti sú vítané. Prídite si tenis vyskúšať a ochutnať čaro toho krásneho športu.