Tenisti – starší žiaci na Halových majstrovstvách Slovenska

Od 6. do 9. januára 2024 sa v bratislavskej hale Slávie STU konali Halové majstrovstvá Slovenska v kategórii starších žiakov. Predstavilo sa na nich 32 najlepších tenistov do 14 rokov z celého Slovenska.

Na tohtoročné majstrovstvá sa kvalifikovala aj trojica hráčov nášho klubu. Najviac sa darilo najmladšiemu z nich 12-ročnému Martinovi Adamčovi, ktorý v dvojhre po víťazstve v 1. kole nad Tobiasom Baranovičom 6:1, 6:1 podľahol v 2. kole prvému nasadenému Filipovi Čiernemu 1:6, 2:6. Následne sa v štvorhre, spoločne s Matteom Sansonom zo Slávie STU Bratislava, prebojovali až do finále, v ktorom tesnou prehrou podľahli dvojici Maruščák – Lisko a získali tak zaslúžené strieborné medaile. Ďalší hráč klubu Jakub Rusnák zvíťazil v 1. kole nad Michalom Gallom 6:4, 6:1, avšak v 2. kole podľahol neskoršiemu finalistovi Jurajovi Kováčikovi. V štvorhre s Arturom Bartovicom podľahli v malom derby dvojici Adamča – Sanson. Tretím zástupcom klubu bol Artur Bartovic, ktorému však neprial žreb, keď v 1. kole narazil na piateho nasadeného Andreja Adamovića, neskoršieho semifinalistu, ktorému podľahol v dvoch setoch.

Už samotná kvalifikácia hráčov klubu na majstrovstvách Slovenska je nesporným úspechom Tenisového klubu Kúpele Piešťany. Všetkým trom chlapcom a ich trénerom ďakujeme za výbornú reprezentáciu klubu a špeciálne blahoželáme Martinovi Adamčovi ku krásnemu umiestneniu na Halových majstrovstvách Slovenska.