Víťazmi ENSANA SLOVAKIA CUPU Hrazdil a Tomajková

Český juniori Jan Hrazdil a Kristýna Tomajková sa stali víťazmi 44. ročníka medzinárodného tenisového turnaja dorastu ENSANA SLOVAKIA CUP, turnaja kategórie ITF WTT J200, ktorý sa v uplynulom týždni konal na našich dvorcoch.

18 ročný Hrazdil potvrdil z pozície  prvého nasadeného úlohu favorita, keď si v českom finále dvojhry chlapcov poradil s o dva roky mladším menovcom Janom Kumstátom, po setoch 2:6, 7:6, 7:5, pričom v druhom sete odvrátil súperove dva mečboly.

Oveľa jednoznačnejší priebeh malo finále dvojhry dievčat, v ktorom Kristýna Tomajková zvíťazila nad dánskou hráčkou Sarafina Olivia Hansen 6:2, 6:2.

Slovenským reprezentantom sa v tomto ročníku príliš nedarilo. Najďalej sa prebojovala obhajkyňa titulu z roku 2022 Irina Balus, svoj štvrťfinálový zápas proti Nele Jandovej, však musela za stavu 1:2 v 1. sete pre chorobu vzdať.

Z domácich hráčov sa v hlavnej súťaži predstavili Katarína Pavlechová, ktorá ako jediná v nabitej konkurencii hráčov z celého sveta, prešla cez 1. kolo, v ktorom porazila Noru Knezevic z Chorvátska 6:3, 6:0, no v 2. kole podľahla nasadenej Markete Smekalovej 4:6, 3:6. Soňa Depešová, Terézia Mĺkva, Stella Švorcová a Tomáš Talajka síce svojich úvodných súperov nezdolali, ale ocenili skvelú skúsenosť, konfrontovať sa s medzinárodnou juniorskou špičkou.

Turnaju po počiatočných obavách počasie prialo. Účastníci si pochvaľovali organizáciu, kvalitu dvorcov a príjemné prostredie mesta a areálu, v ktorom sa tento prestížny turnaj odohral. Kvalitné finálové zápasy si pozreli a ceny víťazom spoločne s riaditeľom turnaja Andrejom Bartovicom odovzdali prezident STZ a olympijský víťaz Miloslav Mečíř, primátor Piešťan Peter Jančovič, viceprimátor Piešťan Ján Krupa a lekársky riaditeľ SLKP, a.s. MUDr. Boris Bánovský.

Kompletnú fotogalériu z turnaja si môžete pozrieť na klubovom FB.