Víťazmi prestížneho JOMA CUPu Max Lörinčík a Nina Košická

V areáli TK Kúpele Piešťany sa v dňoch 18.-23.6.2022 uskutočnil JOMA CUP, tradičný celoštátny turnaj mladšieho žiactva najvyššej kategórie triedy “A”. Tak ako každý rok aj tento sa turnaj tešil veľkému záujmu deti aj ich rodičov. Celkovo sa ho zúčastnilo 116 hráčov a hráčok vo veku 10-12 rokov z celého Slovenska.

V prvom chlapčenskom semifinále sme videli derby dvoch 11 ročných kamarátov (a zároveň spoluhráčov vo štvorhre) z TK Petržalka, v ktorom zvíťazil Max Lörinčík nad Andrejom Adamovičom 6:3 6:1. V druhom chlapčenskom semifinále sa proti sebe postavili Filip Čierny (ŠK Pepas Slovenská Ľupča) a Lukas Siqueira (TK Slávia STU Bratislava). Úspešnejší bol Lukas, ktorý po výsledku 6:4 6:4 postúpil do finále. Vo finále vyhral Maxo nad Lukasom 6:1, 6:4 a zaslúžene sa stal víťazom turnaja, keď už predtým v 16-ke si poradil po viac ako 3 hodinovom boji s prvým nasadeným a nedávnym Majstrom Slovenska do 12 rokov Jurajom Kováčikom po setoch 0:6, 6:4, 6:4.

Vo štvorhre chlapcov si titul vybojovali spoločne Maxo s Andrejom po finálovom víťazstve nad párom Tomáš Maruščák (TK Mladosť Košice), Adam Gramblička (TK Slovan Bratislava) 5:7, 7:5, 10:5.

V prvom semifinále dvojhry dievčat porazila Nina Košická svoju o rok mladšiu klubovú spoluhráčku Romanu Dekanovú (obe TK Slávia STU Bratislava) 7:6 6:2. V druhom semifinále bola pre zmenu úspešnejšia tá mladšia – Laura Masarykova (TK 77 Skalica), ktorá potvrdila výbornú formu z predchádzajúcich kôl a porazila tretiu nasadenú Zoe Handzo (TK Slávia STU Bratislava) po setoch 6:2, 1:6, 6:1. Vo finále potvrdila rolu favoritky Nina víťazstvom nad Laurou v dvoch setoch 6:3, 6:2.

Vo finále štvorhry dievčat na seba narazili dva najvyššie nasadené páry. Úspešnejšie boli turnajové „jednotky“ N. Košická, Ella Balážová (TK Slovan Bratislava), ktoré zvíťazili nad „dvojkami“ v pavúku Elou Skalickou (TK LOVE 4 tennis Bratislava) a Terezou Černákovou (TK Slávia STU Bratislava) 6:4, 6:2.

Celý turnaj mal výbornú športovú úroveň a finálové zápasy to len potvrdili.

Na turnaji štartovalo aj osem domácich zástupcov: Artur Bartovic, Oleh Pavlysh, Jakub Rusnák, Patrik Košťany, Michal Kalinčík, Matej Mĺkvy, Natália Úradníková a Viktória Košťálová. Najlepšie sa darilo Arturovi, ktorý sa prebojoval do štvrťfinále vo dvojhre aj štvorhre.

Za skvelú organizáciu turnaja a hladký priebeh ďakujeme riaditeľke Tatiane Šimovej, rozhodcom    Milošovi Doležalovi a Andrejovi Bartovicovi a správcom Romanovi Lobotkovi, Tonkovi Lojovi a Jožkovi Sékeyovi.

Na záver patrí veľká vďaka firme JOMA, ktorá do turnaja venovala ceny pre víťazov vo forme jej najnovšej kolekcie tenisového oblečenia.