Zaslúženým víťazom KÚPELE CUP 2020 Martin STEHLÍK

V sobotu 11. júla 2020 naše dvorce výnimočne nepatrili žiadnym tenisovým hviezdam, ani nádejným detským talentom, ale hráčom, ktorí hrajú TENIS PRE RADOSŤ a potešenie z pohybu.  V tohtoročnej edícii turnaja amatérov KÚPELE CUP sa zúčastnilo 22 mužov a 2 ženy vo veku 20 – 65 rokov. Prevahu mali domáci, ale zúčastnili sa aj hráči zo širšieho okolia napr. Brezová pod Bradlom, Bojná, Krajné alebo Myjava. 24 účastníkov bolo o 9,00 hod rozlosovaných do ôsmich základných skupín po troch a mohlo sa ísť na to. Vzhľadom na nie príliš dobrú predpoveď počasia sa hralo v rýchlom tempe na 8 dvorcoch, zápas striedal zápas a čoskoro hráči prešli do vyraďovacej časti turnaja. V baráži o prvú osmičku sa stretli prvý dvaja z každej skupiny krížovým spôsobom, víťazi zápasov v baráži postúpili do pavúka o 1-8. miesto, porazení z baráže do pavúka o 9-16. miesto, poslední zo základných skupín vytvorili pavúk o 17-24. miesto.

Pre nikoho sa tak turnaj po základnej skupine ešte ani z ďaleka nekončil, bojovalo sa ďalej o každé jedno umiestnenie. Výborne si počínali obe dámy, Jarmila Siqueira (rod. Trnečková) aj Silvia Rusnáková (rod. Fabianová), ktoré sa prebojovali až do štvrťfinále a v ňom obe zhodne podľahli svojím súperom len veľmi tesne.

Semifinále už bolo len čisto pánskou záležitosťou, v tom prvom najmladší hráč turnaja Patrik Allina otočil proti Jozefovi Grňovi z 2:5 na 7:5. V druhom zvíťazil Martin Svetlík nad Ivanom Hrdinom 6:3. Tesne po skončení semifinále sa naplnila predpoveď počasia a silný dážď ukončil šance dohrať turnaj na vonkajších antukových dvorcoch. Finále sa tak presunulo do haly a po jasnom víťazstve 6:0  sa z titulu tešil Martin Stehlík. Zápas o tretie miesto sa dohrával až cez týždeň (v stredu) a stal sa korisťou Jožka Grňa, ktorý porazil Ivana Hrdinu 6:3, 4:6, 10:6 (super tie- break). Posledné zápasy o ďalšie umiestnenia sa už neodohrali, čo však žiadnemu hráčovi ani hráčke extra nevadilo, lebo po celom dni a 5 odohratých zápasoch (setoch) „ledva ťahali nohy“.

Víťazom samozrejme gratulujeme. Ostatným účastníkom ďakujeme za účasť, bojovné výkony a príjemnú športovú pohodu, ktorú počas turnaja vytvorili.

Hráči na 1-3. mieste, spoločne so šťastným porazeným Milanom Kramárikom, sa môžu tešiť, vďaka sponzorovi turnaja Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a.s., na exkluzívne ceny v podobe wellness pobytov v hotely Thermia a liečebnom dome Irma.