ŽENY AJ V ROKU 2021 V EXTRALIGE BRONZOVÉ

V týždni od 17. do 21. mája 2021 sa uskutočnila extraliga žien v tenise, ktorej dlhoročným stabilným účastníkom je aj naše družstvo. Extraligový titul získali Piešťany iba raz, a to v roku 2002. Najvyššia ženská tímová súťaž na Slovensku mala aj v tomto roku osem účastníkov, ktorí si zmerali medzi sebou sily vyraďovacím pavúkom. Po niekoľkomesačnej súťažnej pauze zapríčinenej pandemickou situáciou, mala extraliga výbornú úroveň. Na jednej strane bolo vidieť obrovskú bojovnosť a odhodlanie hráčok víťaziť, na druhej radosť a úsmevy na tvárach z osobných stretnutí a možnosti spoločne si zasúťažiť.

O kvalitu súťaže sa starali najmä súčasné a bývalé slovenské reprezentantky a zahraničné posily (za každý tím mohla v zápase nastúpiť jedna cudzinka). V našom prípade to boli legionárka Tereza Smitková (bývalá 57. hráčka sveta a účastníčka 4. kola Wimbledonu 2014) z Hradca Králové (ČR), Lenka Juríková a dlhoročná opora – odchovankyňa nášho klubu Zuzka Luknárová.

 

V pondelok 17. mája sme na kľúčové 1. kolo vycestovali do Lieskovca, kde na nás čakali ambiciózne domáce hráčky Lieskovského tenisového klubu. Vzhľadom na upršané počasie sa zápas odohral v hale na tvrdom povrchu. Naše ženy, napriek oklieštenej zostave (ešte bez Luknárovej), si  viedli výborne, potvrdili úlohu favorita a odniesli si domov zaslúžené víťazstvo 4:3 (po dvojhrách 3:2), čo zároveň znamenalo postup do semifinále a boj o medaily.

Zápis z 1. kola nájdete na tomto linku https://www.etenis.sk/index.php?nav=druzstva&nav1=stretnuti_druzstva&edMistoCas=1&kolo=1&dk_par=3&idS=2163&idZ=28280&druH=13238&druD=13237&spi=1&

 

Semifinálový súboj proti favorizovanému tímu TC EMPIRE Trnava sa odohral  v stredu 19. mája 2021 na našich dvoroch. V kútiku duše sme si želali, aby upršané počasie vydržalo a hralo sa v hale, kde sme si dávali väčšie nádeje. Kľúčovým pre celý zápas bol súboj jednotiek našej Terezy Smitkovej proti aktuálne jednej z najlepších slovenských tenistiek Chantal Škamlovej. Bola obrovská škoda, že sa nakoniec hralo vonku na mokrej a ťažkej antuke. Ak by sa hralo v hale, tak by ich súboj s najväčšou pravdepodobnosťou vyzeral inak a konečný výsledok mohol skončiť v prospech práve piešťanského tímu. Trnave sme nakoniec podľahli tesne 3:4 (po dvojhrách 2:3).

Zápis z 1. kola nájdete na tomto linku https://www.etenis.sk/index.php?nav=druzstva&nav1=stretnuti_druzstva&edMistoCas=1&kolo=2&dk_par=6&idS=2163&idZ=29076&druH=13240&druD=13238&spi=1&

 

Na zápas o bronz sme v piatok 21. mája 2021 vycestovali do Žiliny. V tomto zápase už na pozícii cudzinky nahradila Terezku, ktorá odletela na kvalifikáciu French Open, talentovaná juniorka, len 16 ročná hráčka z Olomouca, Kristína Tomajková. Z našich báb sršalo zdravé sebavedomie a odhodlanie, ktoré sa premietlo aj do hry a výsledku. Nikto nečakal, že domáce talentované družstvo porazíme už po dvojhrách v pomere 4:1.

Zápis z 1. kola nájdete na tomto linku https://www.etenis.sk/index.php?nav=druzstva&nav1=stretnuti_druzstva&edMistoCas=1&kolo=3&dk_par=10&idS=2163&idZ=29080&druH=13238&druD=13236&spi=1&

 

O bronz pre TK Kúpele Piešťany v extralige žien sa v roku 2021 pričinili hráčky Tereza Smitková, Lenka Juríková, Alexandra Matejčíková, Kristína Tomajková, Zuzana Luknárová, Laura Svatíková, Stella Krivičková, Terézia Mĺkva a Klára Mária Švorcová, tréner Milo Grolmus a kapitán Andrej Bartovic. Na súpiske boli, ale do hry nezasiahli (nakoľko v jednom zápase môžu nastúpiť len dve hosťujúce hráčky) Alica Rusová a Karolína Mráziková.

Celý týždeň sme sa opierali o skvelú hru Lenky Juríkovej, ktorá dokázala vyhrať všetky zápasy, v ktorých nastúpila. Veľmi kvalitné a spoľahlivé výkony aj tento rok odviedli Laura Svatíková a Zuzana Luknárová. Jeden zápas odohrala aj Alexandra Matejčíková. Prvýkrát tento rok na ostro okúsili extraligu aj naše domáce dorastenky – Klára Švorcová (ktorá vyhrala kľúčový zápas v Lieskovci), Stella Krivičková a Terézia Mĺkva, čo je jedna z najpozitívnejších vecí z pohľadu klubu na tohtoročnej edícii.

Po rokoch 2018, 2019 a 2020 tak ide už o štvrtý bronz pre náš klub za sebou! Zlato obhájili tenistky TK Slovan Bratislava, za ktoré aj tento rok nastúpila Belinda Bencic, po finálovom víťazstve 4:1 na Trnavou.

V mužskej extralige si zlato vybojovali hráči MŠK Poprad-Tatry po finálovom dramatickom víťazstve 4:3 (po dvojhrách 2:3) nad TK Slávia STU Bratislava. Tretí skončili tenisti TK LOVE 4 tennis Bratislava.

 

Baby, ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu a srdečne blahoželáme!